Reklam Alanı
250x250

Neşet DİŞKAYA / GAZETE HABERTÜRK

İzmir'in Buca İlçesi'nde işadamı Y.Y. iddiaya göre, pazartesi günü 6 kişi tarafından işyerinden silah zoruyla kaçırıldı. Kozağaç mevkiindeki ormanlık alana götürülen Y.Y.'nin başına silah dayayan zanlılar, 100 bin lira istedi. Cuma günü saat 18.00 sıralarında işyerine gelerek parayı alacaklarını belirten zanlılar, serbest bıraktıkları Y.Y.'yi polise haber vermemesi için de ölümle tehdit etti.

Serbest kaldıktan sonra ilk iş polise giden işadamı, durumu anlattı. Harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, aksiyon filmlerini aratmayan bir operasyon planı yaptı.

‘İŞLEM TAMAM'

Gasp Büro Amirliği'nde görevli bir kadın ve bir erkek polis memuru, işyerinde çaycı ve temizlik görevlisi kılığına girerek çalışmaya başladı. Bir polis memuru karşı kaldırımda simitçi, bir başkası ise bitişikteki pastanede garson oldu.

Belirtilen gün ve saatte işadamının işyerine gelen 6 zanlıdan 2'si içeriye girdi ve 100 bin lirayı almaya geldiklerini söyledi. İşadamı Y.Y.'nin hazırladığı çantayı verdiği zanlılar, tam bu sırada çalışan kılığındaki polisler tarafından kıskıvrak yakalandı. Dışarıdaki amire "İşlem tamam" mesajı gönderilince, simitçi ve garson kılığındaki memurlar da gözcülük yapan diğer 4 zanlıyı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan C.C. (34), S.S. (33), S.İ. (41), İ.K. (31), Ş.K. (27) ve cezaevi firarisi B.B.D. (31) çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.