Reklam Alanı
250x250

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’den Fransa’ya giden Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile Strasbourg kentinde bir araya gelen Mahsun Göl, Fransa’daki Türkiyeli vatandaşların sorunlarının yanısıra Başkanlık sistemiyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

20 yıla yakın bir süredir Fransa’da yaşayan Türkiyeli girişimcilerden Siirtli Mahsun Göl, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile yaptığı görüşmenin ardından Siirtliler.Net’e değerlendirmelerde bulundu.

 

LOBİ FAALİYETLERİ İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL

Siirtliler.Net’e açıklamalarda bulunan Göl, şunları söyledi: “gerek Fransa gerekse de Avrupa’nın tamamında Türkiye’li vatandaşların lobi faaliyetleri maalesef istenilen düzeyde değil. Profesyonel lobiciliğin ilk adımı UETD tarafından atıldı. Ancak lobicilik çok ağır gelişiyor. Lobicilik çalışmalarına ihtiyaç var ve aktif insanlarla ve kurumlarla yaşadığımız ülkelerde yürütülmelidir.”

 

ÇOK CİDDİ BİR POTANSİYELİMİZ VAR

Göl, Avrupa’daki Türkiyeli vatandaşların ciddi bir potansiyeli olduğuna da değinerek şu ifadelere yer verdi:“Avrupa’da yaşayan Türkiyeli vatandaşlar genellikle hizmet sektöründe çalışıyorlar. Büyük çoğunluğunda manevi duygular, örf ve adetlerine bağlılık bulunuyor fakat son yıllarda diskotek kültürü gittikçe artmaya başladı. Girişimcilik ruhumuz var fakat yaşadığımız ülkelerden bu konuda yeteri desteği bulamıyoruz. Ana vatanımız Türkiye ile bu konuda güçlü  ilişkiler kurulmalıdır”