rauftamer @ posta.com.trReklam Alanı
250x250

Sandığa 1 gün kala, 4 lider yanyana gelip fotoğraf çektirse. Ve o fotoğrafı gazetelere tam sayfa ilan vererek yayınlasa. Tek cümleyle: - Herşey Türkiye için. Mümkün mü bu? Değil. Rüyanızda bile göremezsiniz.

*

Halbuki bu dediğim fotoğraf, tansiyonu şıp diye düşürür, seçim sandığını şölene dönüştürür, koalisyonların yolunu açar, kolaylaştırır. Daha bir sürü şey. Olmayacak duaya amin demenizi beklemiyorum. Ama siz yine de onların boy boy fotoğraflarını kesip yan yana yapıştırın bir görün. Yalandan da olsa çok güzel.

*

Şimdi dönelim gerçek hayata. Ne diyor Bahçeli: - HDP hariç, 4 şartımızı kabul eden bütün partilerle koalisyon yaparız. HDP hariç... O zaman geriye zaten AK Parti ve CHP kalıyor. AK Parti, o şartları kabul etmez. Onu düş... Geriye ne kalıyor? Sadece CHP... Ona da aritmetik yetmiyor.

*

Peki bu durumda ne oluyor? Bahçeli şimdiden “herşeye hayır” demiş oluyor. Oh... İşte o kadar. Açıksözlü bir zat. Ortaya koyduğu mert tavrı kutluyorum. Bizi, öbürleri gibi oyalamıyor bari. Not: Abdullah Gül için diyorlar ki: - Çok olgunlaşıyor. Bence de öyle. Hatta Demirelleşiyor.