Reklam Alanı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı bir misafirine "Dışarıdan müdahale ile bir yere kadar oluyor. Ahmet Hoca'yla (Eski Başbakan Davutoğlu) yapamadık işte. Binali Bey'le Başbakan Yıldırım) sorun yaşanmıyorsa, belediyeden bu yana benim yanımda olduğu için" dediğini aktardı.

Selvi'nin 'AK Parti'de önemli gelişmeler yaşanacak' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Anayasa referandumu sürecinde yabancı bir misafiri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 'Şu anda ne yaptıramıyorsun ki, AK Parti'ye genel başkan olmak istiyorsun?' diye soruyor. Erdoğan, 'Dışarıdan müdahale ile bir yere kadar oluyor. Ahmet Hoca'yla (Eski Başbakan Davutoğlu) yapamadık işte. Binali Bey'le Başbakan Yıldırım) sorun yaşanmıyorsa, belediyeden bu yana benim yanımda olduğu için' karşılığını veriyor. Erdoğan'ın AK Parti'nin başına geçmesiyle birlikte 27 Ağustos 2014 tarihinde açılan parantez kapanacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın partiye üyeliği nedeniyle düzenlenecek olan törende AK Parti Genel Merkezi'nde ilk grup konuşmasını yapacak. Erdoğan yarınki konuşmasında, 2019 seçimlerinin startını verecek.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ